„Viděl jsi už novou organizační strukturu? Zajímavé řešení, že?“ usmívá se a kdybych nevěděl, že se na ním skrývá jen uspokojení z jeho dalšího nesmyslného povýšení, usmál bych se na něj taky. Od dnešního dne je totiž mým secondary manažerem, jak mi s chutí oznamuje. 

Tak už to v korporátech bývá. Jeden šéf nestačí. Spoustě lidem jsou dopřáni hned dva. Ten první je opravdu zodpovědný za byznys a má pravomoce, ale ve skutečnosti o práci člověka moc neví a ten druhý je sekundární, který toho obvykle ví hodně, ale zase nemá žádné pravomoce. 

U Fabricia se jedná o vzácnou kombinaci obou. Nemá ve skutečnosti pravomoce a současně neví, o čem můj byznys je, jak jsem v úvodním telefonátu zjistil.

 

V prosinci 2021 jsem vydal první knihu #AmericaCorpExtra o trampotách života v americkém korporátu. Knihu jsem předtím psal pro Linkedin. Celkově jsem na jejím psaní strávil 7 let, asi 1000 hodin, vydaná je 3. verze.

 Pokud vám tohle něco připomíná, neděste se – tohle není hejt na korporáty. Je to o tom, jak v tomto prostředí fungovat i o tom, že někdy přijde doba odejít.

 Je to o hledání smyslu tam, kde zdánlivě žádný není.

Příspěvky s komentáři, kde jsem tuto knihu publikoval, najdete na síti Linkedin pod #AmericaCorpExtra

Knihu #AmericaCorpExtra si můžete objednat za 500 Kč včetně balného a dopravného v ČR v sekci Kontakt.

 

  #AmericaCorpExtra – kniha o životě v americkém korporátu